היום כבר אין כמעט צורך להסביר עד כמה חשוב לדאוג שילדינו יזכו לחייך בפה מלא עם שיניים ישרות - חיוך שיקנה להם בטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה.

מה לעשות, אבל רוב הילדים לא גדלים עם חיוך מושלם באופן טבעי, ולרוב עלינו לעזור לטבע בעיצוב המשנן ויצירת חיוך מנצח. מדובר במלאכה עדינה ואומנות, שאורתודונטים מומחים משקיעים שנים רבות בלימודה ותרגולה.

טיפול אורתודונטי בבני נוער ומתבגרים - גילאי 12-18

גיל 12 הוא לרוב הגיל האופטימלי להתחיל בו טיפול אורתודונטי רציני. בגיל זה, השיניים הקבועות כבר בקועות כמעט לחלוטין וצורת הלסת קבועה. הנער או הנערה כבר בוגרים מספיק כדי להתמיד בטיפול אורתודונטי בין מספר חודשים עד מספר שנים ולהפגין אחריות ומשמעת עצמית.

עתה יכול האורתודונט לתכנן תכנית טיפול אפקטיבית עבור הנער/ה שתיקח בחשבון את נתוני הפתיחה ואת מטרת הטיפול ויעדיו, ותעשה שימוש ב שיטות הטיפול המתאימות ביותר עבור המטופל.

אבחון וטיפול אורתודונטי מוקדם - גיל 8

מומלץ לבצע אבחון אורתודונטי לילדים כבר בגיל 8 - אז החל כבר שלב החלפת המשנן בו צומחות השיניים הקבועות, וצורת הפה והמשנן מתחילות להתגבש. זה זמן טוב לבוא עם ילדכם לבדיקה במרפאה כדי לבדוק שגדילת השיניים היא תקינה, ולטפל בבעיות שעלולות להפריע ליישור השיניים בגילאים מאוחרים יותר - כגון חוסר התאמה סקלטלית, צפיפות יתר, שיניים כלואות, ועוד. במקרים מסוימים, טיפול אורתודונטי בגיל זה יאפשר להשפיע על תבנית הגדילה של הלסתות כדי למנוע או למזער בעיות בעתיד.

טיפ להורים לילדי הגן

לעתים אנו סבורים בטעות ששיניים עקומות ובעיות בסגר נוצרות רק בגיל מאוחר. למעשה, אין כך הדבר, ובידינו כהורים למנוע מספר עיוותים ובעיות שנגרמות בשל חוסר תשומת לב או ידיעה. טיפ קטן להורים לילדים בגילאי הגן (3 ומעלה) - זה שממתקים (ובעיקר טופי!)רעים לשיניים כבר ידעתם, אבל גם מוצצים בגילאי 4 ומעלה יוצרים מרווח בין הלסת העליונה והתחתונה של הילדים שאינו נסגר בקלות לאחר מכן. נכון, הילד שקט יותר עם מוצץ בפה ונרדם ביתר קלות כך, אבל החל מגיל 4 רצוי לגמול את הילד ממוצצים לחלוטין כדי לאפשר לשיניים לגדול בצורה יפה וללא רווחים מיותרים.

רוצים לקבוע בדיקה?